Σχολή Γονέων - Νοέμβριος 2019

Σχολή Γονέων αποκλειστικά για τους γονείς του φροντιστηρίου μας

Με στόχο γονείς και παιδιά να γνωρίσουν με τη βοήθεια των ειδικών / επιστημονικών συνεργατών μας τρόπους επικοινωνίας οι οποίοι θα αποτελούν «γέφυρες», ώστε να κάνουν τις σχέσεις τους ευκολότερες, καλύτερες κι εποικοδομητικές διοργανώνουμε το σεμινάριο «Πρακτικές εφαρμογές στην εφηβεία» (Σχολή Γονέων) στις 2 Νοεμβρίου 2019.

Άλλωστε, η επίδοση των μαθητών επηρεάζεται άμεσα κι από τις σχέσεις τους με τους γονείς τους και γι’ αυτό θεωρούμε τους γονείς αναπόσπαστο μέλος της ομάδας μας, ώστε το παιδί να πετύχει τον στόχο του.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
Πάλι πρώτοι στη Θεσσαλονίκη!

Όπως κάθε χρόνο, το ΟιδαΝικώ Φροντιστήριο σημειώνει τις καλύτερες επιδόσεις στις Πανελλαδικές Εξετάσεις. Και φέτος είμαστε το μοναδικό φροντιστήριο στη Θεσσαλονίκη με 3 μαθητές πάνω από 19.000 μόρια, γιατί στο Οιδανικώ πλάθουμε Νικητές.
Γραφικό, Βιολογία

Πανελλαδικές 2019 – Βιολογία Προσανατολισμού: Θέματα και απαντήσεις

Με το μάθημα της Βιολογίας ολοκληρώθηκαν σήμερα οι Πανελλαδικές Εξετάσεις. Δείτε τα θέματα των εξετάσεων και τις ολοκληρωμένες απαντήσεις από τους διδάσκοντες του φροντιστηρίου μας.

Γραφικό, Βιολογία 2

Πανελλαδικές 2019 – Βιολογία Γενικής Παιδείας: Θέματα και απαντήσεις

Γραφικό, Χημεία

Πανελλαδικές 2019 – Χημεία: Θέματα και απαντήσεις

Με το μάθημα της Χημείας συνεχίστηκαν σήμερα οι Πανελλαδικές Εξετάσεις για την Ομάδα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών. Δείτε τα θέματα των εξετάσεων και τις ολοκληρωμένες απαντήσεις από τους διδάσκοντες του φροντιστηρίου μας

Γραφικό, Λατινικά

Πανελλαδικές 2019 – Λατινικά: Θέματα και απαντήσεις

Με το μάθημα των Λατινικών συνεχίστηκαν σήμερα οι Πανελλαδικές Εξετάσεις για την Ομάδα Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών. Δείτε τα θέματα των εξετάσεων και τις ολοκληρωμένες απαντήσεις από τους διδάσκοντες του φροντιστηρίου μας.

Γραφικό, Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

Πανελλαδικές 2019 – Α.Ο.Θ.: Θέματα και απαντήσεις

Με το μάθημα Αρχές Οικονομικής Θεωρίας συνεχίστηκαν σήμερα οι Πανελλαδικές Εξετάσεις για την Ομάδα Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής. Δείτε τα θέματα των εξετάσεων και τις ολοκληρωμένες απαντήσεις από τους διδάσκοντες του φροντιστηρίου μας.

Γραφικό, Φυσική

Πανελλαδικές 2019 – Φυσική: Θέματα και απαντήσεις

Με το μάθημα της Φυσικής συνεχίστηκαν σήμερα οι Πανελλαδικές Εξετάσεις για την Ομάδα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών. Δείτε τα θέματα των εξετάσεων και τις ολοκληρωμένες απαντήσεις από τους διδάσκοντες του φροντιστηρίου μας.

Γραφικό, Πληροφορική

Πανελλαδικές 2019 – Α.Ε.Π.Π.: Θέματα και απαντήσεις

Με το μάθημα της Ανάπτυξης Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον συνεχίστηκαν σήμερα οι Πανελλαδικές Εξετάσεις για την Ομάδα Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής. Δείτε τα θέματα των εξετάσεων και τις ολοκληρωμένες απαντήσεις από τους διδάσκοντες του φροντιστηρίου μας.

Γραφικό, Ιστορία

Πανελλαδικές 2019 – Ιστορία: Θέματα και απαντήσεις

Με το μάθημα της Ιστορίας συνεχίστηκαν σήμερα οι Πανελλαδικές Εξετάσεις για την Ομάδα Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών. Δείτε τα θέματα των εξετάσεων και τις ολοκληρωμένες απαντήσεις από τους διδάσκοντες του φροντιστηρίου μας.

ΟιδαΝικώ Φροντιστήριο Υποτροφίες

40 υποτροφίες στο ΟιδαΝικώ Φροντιστήριο για μαθητές Β' και Γ΄Λυκείου

Για 6η συνεχή χρονιά το ΟιδαΝικώ Φροντιστήριο προσφέρει 40 υποτροφίες σε μαθητές Β’ και Γ’ Λυκείου για το νέο σχολικό έτος 2019 – 2020. Εξασφάλισε μία θέση στο καλύτερο φροντιστήριο! Κέρδισε υποτροφία για τη φοίτησή σου.

OidanikoMathainoPosNaMathaino

«Μαθαίνω Πώς Να Μαθαίνω» Μέρος 2ο

Οι μαθητές μας μέσα από ομαδικές ασκήσεις, παιχνίδια, quiz και θεατρικό αυτοσχεδιασμό θα μάθουν τεχνικές/ μεθόδους απομνημόνευσης και πώς να κρατούν αποτελεσματικά σημειώσεις, ώστε να αφομοιώνουν καλύτερα τη γνώση.
Μαθητές μελετούν στο φροντιστήριο

We did the math!

Ο δρόμος της σκέψης των Μαθηματικών προέκυψε μέσα από το δρόμο της σκέψης της ομάδας των Μαθηματικών του Φροντιστηρίου μας!
ΟιδαΝικώ έξωφυλλο σημειώσεων

Όλοι οι νικητές του «Ιδανικού Διαγωνισμού»

Το ΟιδαΝικώ Φροντιστήριο διοργανώνει μία σειρά εσωτερικών διαγωνισμών, που αφορούν κάθε τάξη και κάθε μάθημα και είναι απόλυτα ενταγμένοι στα πλαίσια της πρωτοποριακής εκπαιδευτικής εμπειρίας του φροντιστηρίου μας.
Έξωφυλλο φροντιστηριακών σημειώσεων του ΟιδαΝικώ

2η Ενημέρωση γονέων

Την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017 θα υποδεχθούμε στο Φροντιστήριό μας όλους τους γονείς των μαθητών μας, για να ενημερωθούν από τους καθηγητές για την πρόοδο των παιδιών τους.
Έξωφυλλο φροντιστηριακών σημειώσεων του ΟιδαΝικώ

1η Ενημέρωση γονέων

Την Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 θα υποδεχθούμε στο Φροντιστήριό μας όλους τους γονείς των μαθητών μας, για να γνωριστούν με τους καθηγητές των παιδιών τους και να ενημερωθούν για την πρόοδό τους.
σημειώσεις σε φροντιστηριακό τετράδιο

Πρόσκληση σε εκδήλωση

Σας προσκαλούμε να παρευρεθείτε στην εκδήλωση που διοργανώνουμε με θέμα: «Το Ιδανικό Φροντιστήριο», που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 1 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 17:30 στο ξενοδοχείο Grand Hotel Palace.