Σεμινάριο "Γνωρίζοντας τον καλύτερο εαυτό μου" αποκλειστικά για μαθητές μας

Το πρωτοποριακό βιωματικό σεμινάριο "Γνωρίζοντας τον καλύτερο εαυτό μου" που αλλάζει τον τρόπο επικοινωνίας των εφήβων με τους γονείς τους και τους βοηθά να αποκτήσουν αυτογνωσία οργανώνει την Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019 το ΟιδαΝικώ Φροντιστήριο, αποκλειστικά για μαθητές του φροντιστηρίου. Σε αυτό θα μιλήσουμε για τις αλλαγές που επηρεάζουν τον τρόπο σκέψης, τα συναισθήματα και τον τρόπο με τον οποίο αναπτύσσουν σχέσεις κι επικοινωνούν οι έφηβοι με τους γονείς, τους καθηγητές, τους συνομηλίκους τους. Ο κάθε έφηβος θα έχει τη δυνατότητα να αναγνωρίσει αυτές τις αλλαγές και  να κατανοήσει το πώς επηρεάζουν την καθημερινότητά του. Επιπλέον, μέσω αυτού του προγράμματος που συνδυάζει ειδικά διαμορφωμένα βίντεο, βιωματικές ασκήσεις κι επιστημονική γνώση θα μπορέσει να καλλιεργήσει δεξιότητες για καλύτερη επικοινωνία κι ανάπτυξη της συναισθηματικής νοημοσύνης.

Τόπος: Lazart Hotel, Κολοκοτρώνη 16 (Μονή Λαζαριστών)
Ώρα προσέλευσης: 17:00
Ώρα έναρξης: 17:15